2019 Ďakujem. 2020 Vitaj!

Neviem ako vy, ale ja veľmi rada analyzujem, hľadám podstatu, prečo to tak je, ako to vzniklo, čo to ovplyvnilo. Rada sa tak učím, pátram a poznávam. Na konci dňa, týždňa, mesiaca, roka, pred každými narodeninami, na konci nejakého obdobia alebo niečoho rada bilancujem 🙂 A tak aj koncom roka 2019 som premýšľala, čo všetko sa v tom roku stalo, čo všetko mi priniesol, čo sa zmenilo, čo bolo dobré a čo zlé, ako by som to urobila inak… A som vďačná naozaj za všetko, čoho sa mi dostalo, lebo verím, že všetko má nejaký zmysel, aj keď ho v tej chvíli možno nepoznám.

Tak, ako som to spomínala v poste na svojom instagrame, rok 2019 by som jedným slovom mohla označiť ako čistiaci. Čo sa týka domácnosti, záhrady, stravovania sa, šatníka, vzťahov, myšlienok, skrátka som sa snažila všetko čistiť. Nepotrebné odstraňovať a čo sa dalo zlepšovať. Alebo aj taký „detox“ by bolo vhodné označenie pre môj rok 2019. Ale podstatná pre vás je zmena, ktorá bude viditeľná v mojej tvorbe. A to teda bude 🙂 Malý úvod k tomu:

Keďže som v prvom rade mama a moje dieťa mi extrémne rýchlo rastie pred očami (mamky, však viete :)), prepadol ma strach z toho, aké spomienky bude mať moje dieťa na svoje detstvo. Nechcela som, aby si pamätal len na to, že mamka sa s ním nemala čas hrať a tráviť čas, lebo mala prácu a musela sa rozdeliť medzi domácnosť, záhradu a podnikanie. Chcela som, aby jeho spomienky na detsvo boli plné spoločných chvíľ, ako sa hráme, šalíme, ako si čítame zaujímavé knihy, ako spolu tvoríme, ako zbierame kvietky, bylinky, úrodu z našej záhrady, ako sa guľujeme, venčíme psíky, prechádzame sa, bicyklujeme, chodíme na výlety, učíme sa spolu, varíme, pečieme a spolu jeme. Skrátka detstvo plné radosti a vagón skvelých spomienok. Aby nebol odložený pri telke a nepočúval často, že nemám čas, lebo som musela toto hento a tamto. Napriek tomu, že svoje dieťa milujem nadovšetko, aj túžba po sebarealizácii je silná a móda ma extrémne baví. Preto som musela zvážiť a premyslieť spôsob, akým sa budem móde ďalej venovať tak, aby som stíhala byť mamkou, a zároveň vám prinášať svoje návrhy.

Dlho som sa tomu bránila, vlastne ani neviem prečo, ale myšlienka, že by som nemala gro svojej tvorby šiť sama, že to nebudem ja, ktorej rukami budú všetky modely pre vás prechádzať mi prišla taká cudzia. Až to život zariadil tak, že som pochopila, že vymeniť spánok za prácu sa nevypláca a zásoby energie sa raz vyčerpajú. A keďže mojím cieľom je neustále pracovať na sebe, zlepšovať, čo sa dá, aj svoju tvorbu chcem pozdvihnúť na vyššiu úroveň. Myslím, že všetci smerujeme a chceme zvyšovanie kvality všade, kde je to možné. Taká túžba po dokonalosti, ale niežeby pre mňa osobne bolo cieľom byť dokonalá, mňa práve baví tá cesta, počas ktorej sa učím. Lebo učiť sa na cudzích chybách je síce veľký luxus, ale nič sa vám nevryje do pamäti tak, ako vlastná skúsenosť. A ten pocit, keď na niečo prídem, ten „heuréka“ moment – ten milujem!

Takže som prišla na to, ako to skĺbiť: po dlllllllllhom čase som našla krajčírky s bohatými skúsenosťami, ktoré sa odevnej výrobe venujú roky, rozumejú mojej predstave a budú pre vás realizovať veľkú časť mojich návrhov. A keďže sú šikovné, môžete sa tešiť na rozšírenie portfólia napríklad aj o kabátiky, nohavice, saká, ale aj mikinky a tričká, všetko ručne šité na Slovensku. So zvyšovaním kvality sa budú zvyšovať aj ceny, ale myslím, že každý, kto dáva dôraz na kvalitu a podporu lokálnej tvorby si je toho vedomý. Priznám sa, že napriek tomu, ako som sa tomuto kroku bránila (že nebudem všetko šiť ja), keď sme začali spoluprácu, naplnil ma neuveriteľný pocit šťastia a otvorili sa predo mnou myriády možností, cítila som sa takmer ochromená tým kvantom inšpirácií, čo sa mi zrazu v hlave začalo vytvárať 🙂 Neuveriteľné pocity. Neskutočne sa teším na všetko, čo vám predvedieme 🙂

A máme tu nový rok. Nové ciele, nové predsavzatia, nové plány, skrátka nové začiatky. Máte to aj vy tak? Každý nový rok je akoby nová šanca alebo dobrý dôvod, prečo začať. Taký významný deň, od ktorého sa odraziť. Aj preto to píšem až teraz. Aj keď na predsavzatia a nové ciele nečakám na začiatok ďalšieho roka, príde mi to ako skvelá príležitosť na nové veci, na veľké novinky, oznamy a pod. Taký míľnik v živote či v podnikaní. Doteraz ste si mohli všimnúť že sa snažím vrámci svojich možností pristupovať uvedomelo k odevnej výrobe s ohľadom na udržateľnosť, tvorím aj z prírodných materiálov (bavlna), tvorím zerowaste oblečenie (oblečenie, pri ktorom nevzniká žiaden látkový odpad), faktúrky netlačím, ale máte ich v elektornickej podobe, taštičky sú z recyklovaného papiera a pod. Aj keď celá moja tvorba nie je úplne eko a zerowaste čisto len z prírodných materiálov, tak som si už dávnejšie povedala a teraz vám to tu slávnostne oznamujem, že sa čoraz viac budem snažiť zvyšovať kvalitu či strihov a produktov alebo materiálov s dôrazom na prírodné materiály. Nech sa nám a tým, čo prídu po nás žije ľahšie, lepšie, zdravšie 🙂

Takže na záver: Rok 2019, ďakujem. Rok 2020 veľmi sa na teba teším a vám všetkým prajem v novom roku všetko len to najlepšie, veľa lásky, radosti, šťastia a energie na plnenie snov. Lebo to je motor, ktorý poháňa naše životy.

Majte krásny deň ešte 🙂

Mohlo by sa Vám páčiť aj...

Pridaj komentár