Vitajte v mojom svete

Klasický úvod ako som sa k móde dostala nájdete v sekcii „Môj príbeh“ a keď to už máme za sebou, rada by som Vám teraz ozrejmila o čo mi ide :). Niečo som už načrtla v mojom príbehu a teraz to rozviniem.

Mám rada spoločnosť, aj keď sa nepovažujem za extroverta a mám rada svoj priestor, ľudí mám rada. Aby som bola presná – mám rada dobrých ľudí – tých, ktorí majú zmysel pre humor, nadhľad, neriešia malichernosti, vzájomne sa podporujú, tešia sa z maličkostí, milujú život so všetkým, čo prináša a sú radi, keď sa darí aj iným ľuďom. Naopak, egocentrikov, tých, ktorí závidia, ohovárajú, neustále poukazujú na nejaké nepodstatné chyby aka frfľajúcich, neprajných a ustavične vytvárajúcich napätie či konflikty mám rada, keď sú odo mňa ďalej. Čo najďalej, aby bol ich vplyv čo najmenší. Haha. Lebo ja som z tej prvej skupiny. A všimla som si, že keď sú ľudia spokojní, sú lepší.

Tým, že sme síce všetci rovnakí, a predsa rozdielni, potrebuje niekto k spokojnosti naplniť strašne plno veľmi veľa podmienok a niekomu stačí zdravie, splnené základné potreby a napríklad to, že sa opäť prebudil a teší sa, čo prinesie dnešný deň. Ale nakoniec sme všetci spokojní. A ja toto presne milujem, tú rozdielnosť a nepredvídateľnosť. Každé ráno sa teším, aký bude deň a večer zaň ďakujem, nech je akýkoľvek. Lebo verím, že dobré je za odmenu a zlé je na to, aby sme si z toho niečo vzali a poučili sa. Som taký malý (niekto by povedal, že dooooosť veľký :)) nadšenec, rada sa smejem, hľadám dobro a podstatu vo všetkom, čo je pre mňa poznateľné, mrzí ma márnenie času a nedorozumenia. Milujem svoju rodinu, milujem prírodu, knihy, umenie, hudbu, tanec, veselú spoločnosť a veľké myšlienky, ktoré prichádzajú z ticha. Milujem život, milujem módu a milujem robiť ľuďom radosť.

Veľa som premýšľala, ako by som mohla tomuto svetu osožiť, ako ho urobiť lepším viac než len rozdávaním úsmevu, povdzbudivých slov, triedením odpadu a šetrením energií. Keďže móda ma nesmierne baví, prišla som na to, že toto je moja cesta. Žijeme v materiálnom svete, chceme sa páčiť – niekto hlavne sebe, niekto aj tým druhým, ktorí su preňho mienkotvorní (a často aj náladotvorní :)) a veľakrát, keď som niekomu poradila čo na seba, čo s čím kombinovať či odporučila čo na seba na konkrétne stretnutie, tí ľudia sa stále rozžiarili a potešili. Začala som si viac všímať, že ľudia, ktorí sú dobre oblečení – nemyslím značkovo/draho/luxusne, ale tí, ktorí su spokojní s tým ako vyzerajú, žiaria. Pre mňa fascinujúce, ako drobná zmena môže z chmúriacej sa nedbalky akoby šmahom čarovného prútika vytvoriť jasnú princeznú. Preto som sa rozhodla, že sa budem priamo podieľať na výrobe a šíriť tak svoj pohľad na svet a celkovo svoje 🙂

Môžete mi oponovať, že svetový mier predsa nestojí na oblečení, ale treba uznať, že ľudia, ktorým na obliekaní záleží, k nemu prispievajú svojím spokojným žiarením prameniacim z dobrého pocitu často aj skrz takú povrchnú záležitosť ako je móda (povrchnú doslova ako povrch nášho tela, ktorý ukazujeme okoliu :)). Nehovoriac o tom, ako ešte pôsobia rôzne farby, materiály a strihy na celkový obraz – to je samostatná oblasť a o tom potom 🙂

K tomu, ako všetko so všetkým súvisí a ako sú veľké veci tvorené z maličkostí mi napadá jeden príbeh z čias mojej povinnej dochádzky – 1. stupeň ZŠ. Pamätám sa, že ma to vtedy nesmierne vzalo, keď som si uvedomila celý ten tok energie. Bolo to o nejakom šoférovi autobusu, ktorý počkal na pani dobiehajúcu v poslednej chvíli k zatvoreným dverám. Znovu otvoril, aj keď meškala. Uvedomil si, že ak by tá pani bola učiteľka v škole, prišla by neskoro, mala by z toho problém, bola by nevrlá na deti, tie by boli zase nevrlé voči sebe, doma na rodičov, tí nahnevaní z neposlušných detí rozladených zo školy, mali by pokazenú náladu, nepríjemní voči sebe navzájom, na druhý deň v práci ku kolegom atď by sa to šírilo ďalej. Šofér nevedel prečo mešká a ani my vždy nevieme prečo sa deje to, čo sa deje, ale uvedomoval si dopad svojho podielu na celý príbeh, svoje možnosti a podiel v celku. Určite ste aj vy čítali x príbehov či videli virálne videá o tom, ako je nakoniec všetko inak a stačilo na začiatku zmierniť reakciu a hneď by bolo vo svete menej jedu. Nemyslím tým, že máme za každú cenu vyhovieť okoliu a podobne. Treba v tom nájsť vždy zlatú strednú cestu. Samozrejme, že nie sme stroje ani dokonalí a občas každému ujde, ale mojím cieľom je šíriť pozitívnu energiu, mierny pohľad na svet, lásku, krásu a porozumenie. Aj skrz odevy a komunikáciu s vami.

Prečo labuť v logu mojej značky? Nuž jednak preto, lebo odmalička ma volali doma labuťka – dlhý krk, vznešený zjav, nežná a láskavá povaha, mierny prístup (mamka sa často smiala, že aj športujem a šoférujem ako labuťka) a potom aj kvôli symbolike, ktorú labuť predstavuje. Je vnímaná ako pôvabná, elegantná, symbol dokonalej rovnováhy medzi materiálnym a duchovným svetom, symbol jednoty a vernosti. Labuť je zasnená romantika, nevinnosť, ale aj melancholická vášeň. Je ladná a tak zdravo sebavedomá. Symbolický je jej prerod z nezapadajúceho škaredého kačiatka na najelegantnejšiu spomedzi všetkých vtákov. Získala sebavedomie, silu a odhodlanie. Čo sa týka krásy – zdôrazňuje nielen, aké dôležité je naše fyzické telo, ako nástroj duše v tomto živote, ale vyzvdihuje dôležitosť krásy na všetkých úrovniach. Všetci vidia, že je krásna, no jej krása je odrazom vnútorného sveta. A vidí krásu v iných, často aj keď ju sami nevidia. Labuť je duša, pôvab a intuícia. Toto všetko a ešte domov je labuť pre mňa.

A aká je žena labuť? Okrem toho, že je krásna, sebavedomá a pôvabná, môže byť elegantná, milá a jemná, ale aj trochu bláznivá, nespútaná a nad vecou zároveň. Je citlivá, dobrosrdečná, záleží jej na dobrých vzťahoch, pôsobí krehko, ale vyžaruje z nej sila. Je plná energie, dobrosrdečná, inteligentná. Môžete sa jej zdôveriť alebo poprosiť o radu, je spoľahlivá a zodpovedná, nájdete u nej prístav pokoja, keykoľvek to budete potrebovať. Je to tá kamarátka, ktorá vám naleje víno a vypočuje si vaše boľavé srdce alebo s vami bez váhania ide do spontánnej akcie. Je to žena, ktorá miluje svojho muža. Deti miluje, vychováva ich láskavo, ale múdro, vedie ich, aby boli lepšie ako ona. Vie, čo chce a je cieľavedomá. Má zmysel pre humor a nemá problem robiť si žarty na vlastný účet. Je nenútená a ženská, nesie sa s noblesou, ladne. Je úprimná, odvážna a inšpiratívna. Má rada čisté línie, jednoduché veci, kvalitu preferuje pred kvantitou, miluje detaily a všade kde sa objaví, zanecháva za sebou závan tajomstva. Často prekvapuje. Jej charizmatická povaha občas hľadá vyjadrenie vo výrazných farbách, vzoroch a zdanlivo nekombinovateľných kúskoch. Rada nosí šaty a sukne, ale aj maskulínny štýl, pričom v tričku a nohaviciach vyzerá stále ako žena. Je zodpovedná a záleží jej na ďalších generáciách, preto sa k miestu, kde žije či celej Zemi správa uvedomelo a šetrne. Má bystrý úsudok, neodsudzuje všetko čo je iné, je tolerantná a rešpetkujúca. Je trpezlivá, rada sa učí a spoznáva nové veci, ľudí či miesta – to je vetrom do jej nespútaných plachiet túžiacich po inšpirácii. Keď sa unaví, bez výčitiek sa uchýli do svojho priestoru, aby tam načerpala silu a mohla pokračovať v plnení si svojich snov a túžob. Je to skrátka žena. Žena s odkazom. Inšpiratívna.

Buď žena.

Buď labuť.

Mohlo by sa Vám páčiť aj...

Pridaj komentár